Czy Pasażer powinien rozmawiać z kierowcą taksówki?

Kierowcy eM Taxi Lublin zauważyli, że Pasażerowie dzielą się na bardzo rozmownych i na tych, którzy raczej są niechętni do rozmowy lub są po prostu nieśmiali. Stawiamy więc pytanie, czy rozmowa z kierowcą jest wskazana?

Czym jest rozmowa?

Rozmowa, to nic innego jak komunikacja – sztuka wzajemnego porozumiewania się, a czasami to mówienie do samego siebie. Ogólnym założeniem jest to, że komunikacja dzieli się na werbalną i niewerbalną. Komunikacja werbalna to zbiór sygnałów, które wysyłamy otoczeniu za pomocą słów. O tym, jak skuteczny będzie nasz komunikat, decyduje wiele czynników, np. rodzaj informacji, jakie chcemy przekazać, słownictwo, jakim się posługujemy, a także styl i sposób mówienia. W komunikacji werbalnej należy zwrócić szczególną uwagę na to, kim jest osoba, z którą rozmawiamy i czy wysyłany przez nas komunikat jest do niej dopasowany. Komunikacja niewerbalna obejmuje przekazywanie opinii, myśli lub uczuć bez użycia słów. Język ciała, mimika twarzy i gesty mogą wiele mówić w imieniu danej osoby. Ludzie mają tendencję do wyrażania swoich uczuć, nastrojów i myśli za pomocą mimiki twarzy. Na przykład, gdy rodzic jest w dobrym nastroju, a dzieci widzą to w jego mimice, są bardziej skłonne poprosić o zabawkę lub pozwolenie na zabawę na zewnątrz. Z drugiej strony, jeśli wyraz twarzy rodzica wygląda na zirytowany lub zdenerwowany, dziecko rzadziej prosi o zabawki lub o wspomniane pozwolenie.

To jak to jest z tą rozmową z kierowcą taksówki, na przykład w eM Taxi Lublin?

Jeżeli Klient wybiera miejsce z tyłu, nie oznacza, że jest on niewidoczny dla taksówkarza. Możliwe, że pierwsze spojrzenie będzie jeszcze przed wejściem do taksówki, przez szybę. Zarówno kierowca taksówki, jak i Ty możecie przywitać się uśmiechem na twarzy, a po otwarciu drzwi radośniejszym „Dzień dobry!” Czy to się opłaca? Oczywiście! Kierowcy eM Taxi Lublin często po zakończonej zmianie wspominają miłych Pasażerów. Jeżeli nie znasz miasta, to kierowca taksówki w Lublinie nie tylko przewiezie Cię w miejsce docelowe, ale dzięki rozmowie możliwe, że poznasz miejsca, o których dotychczas nie wiedziałeś. Kierowcy też z chęcią nawiązują dłuższe współprace po dobrej rozmowie. Jeżeli potrzebujesz przejazdów taksówką po Lublinie z większą częstotliwością, to możecie zamienić się kontaktami, co da Ci gwarancję, że podjedzie po Ciebie sprawdzony kierowca, a Twoja podróż minie w dobrej atmosferze.

Nie wiesz o czym rozmawiać?

No dobrze, ale co w sytuacji gdy nie masz pomysłu na konwersację lub kierowca nie podejmuje inicjatywy rozmowy, o której tu piszemy? Rozpoczniemy od odpowiedzenia na drugą kwestię, ponieważ sprawa jest prosta – kierowcy taksówek eM Taxi Lublin dostosowują się do Twoich preferencji. Kierowca taxi rozpoznaje intencje pasażera, spogląda w lusterko wsteczne i widzi zachowania Pasażera. Pamiętaj! Kierowca jest dla Ciebie, więc jeśli chcesz jechać przez miasto w ciszy, to nie ma problemu, kierowca oprócz użycia zwrotów grzecznościowych nie będzie „nawijał”. Po rozpoczęciu rozmowy, proces komunikacji pójdzie dalej. Hmm… tylko o czym rozmawiać? Rozmowa rozwija się czasem „z niczego” – o pogodzie, o temperaturze na zewnątrz, o tym, czy dzisiaj dobry czy zły dzień w pracy lub szkole. Nie musisz mieć asów w rękawie i błyskać umiejętnościami językowymi. Rekomendujemy luźne podejście. Nie wahaj się też poprosić kierującego taksówką o poczekanie na Ciebie w sytuacji, gdy potrzebujesz gdzieś na chwilę wyskoczyć. Możesz zapytać o najdalsze kursy – niektóre kursy w eM Taxi Lublin były naprawdę dalekie i kierowcy mają w związku z nimi dawkę dobrych historii.

Mamy nadzieję, że jeśli miałeś wątpliwości odnośnie do konwersacji z kierowcami taksówek, to je trochę rozwialiśmy. Także dzwoń pod nr 81 470 77 70 i ruszaj z eM Taxi Lublin poznając miasto i naszych niezawodnych fachowców za kołkiem!

Udostępnij ten wpis:

Przeczytaj inne wpisy:

Kliknij w przycisk i połącz się z naszą centralą w wybranym przez Ciebie mieście